Policisté zastavili na D8 auto plné marihuany

  •  

Deset kilogramů marihuany ukryté ve vozidle odhalila v minulých dnech hlídka ústeckých celníků při silniční kontrole na dálnici D8.

Stříbrný Mercedes-Benz s ústeckou registrační značkou, jedoucí směrem ke státní hranici, si hlídka vytipovala v pravé poledne a odstavila ke kontrole na 78. kilometru dálnice u čerpací stanice v katastru obce Varvažov. Celníci vyzvali řidiče k otevření zavazadlového prostoru.

V kufru vozidla se kromě nádrže na LPG nacházely ještě krabice s čaji, džusy a pár drobností, tedy nic nelegálního. Zkušení členové hlídky však zavětřili specifický odér.

Prohledali celé auto a po jednoduché demontáži zadních sedaček a opěradel objevili tajnou schránku a v ní čtyři balíčky různých rozměrů, obsahující sušenou rostlinnou látku.  Kontrolní jehlou odebrali vzorek, který reagoval pomocí NIK testu jako marihuana. V konečném součtu celníci navážili 10 kilogramů sušené marihuany, za kterou by bylo možné utržit až dva miliony korun.

O nalezené marihuaně řidič údajně nic nevěděl. Celníci třiapadesátiletého cizince zadrželi a na místě předali přivolané hlídce policie s podezřením na spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*