Polovina chodců neměla reflexní prvky

  •  

V celém našem kraji probíhají v těchto dnech dopravně preventivní akce zaměřené zejména na viditelnost chodců. Děje se tak proto, že v podzimních měsících se výrazně zkracuje doba denního světla a i během dne bývá často horší viditelnost kvůli mlze nebo zamračenému počasí.

„V letošním roce, od ledna do konce září, došlo v Ústeckém kraji v nočních hodinách, za svítání nebo za soumraku ke střetu s chodcem ve 46 případech. Čtyři chodci utrpěli smrtelné zranění, 9 bylo těžce zraněno a 34 lehce. Za celý loňský rok to bylo v noci nebo za soumraku či svítání 111 chodců, z nichž dva zraněním podlehli, 21 utrpělo těžké zranění a 87 zranění lehké,“ říká policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Policisté se zaměřují zejména na kontroly chodců za snížené viditelnosti na silnicích mimo obec, kde je povinností reflexní prvky nosit. V rámci preventivní činnosti reflexní doplňky hříšníkům předávají, aby přispěli ke zvýšení jejich bezpečnosti. Použití reflexního prvku na oblečení zvyšuje viditelnost chodce ve tmě až na dvě stě metrů. Reflexní předměty je vhodné umístit nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu.

„Poslední preventivní akce se uskutečnila i dnes v ranních hodinách na silnici č. I/30 mezi Ústím n. L. a Chlumcem. Policisté zkontrolovali přes dvě desítky chodců. Polovina z nich reflexní prvky neměla,“ dodává policejní mluvčí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*