PORADNA: Na domácí zdravotní péči má každý právo

  •  

Zajištění odborné ošetřovatelské péče v domácím prostředí klientů všech věkových kategorií je cílem agentury ACME Domácí péče. „Provádíme až 160 návštěv denně, pracujeme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu,“ říká jednatelka agentury Štěpánka Tomsová.

Co obnáší domácí péče?
Domácí péče umožňuje nemocným lidem, léčit se v pohodlí domácího prostředí a nemuset trávit dlouhé dny hospitalizací na lůžkových odděleních nemocnic nebo v léčebnách pro dlouhodobě nemocné.

Jak to přesně funguje?
Domů za pacienty dochází zkušená a registrovaná zdravotní sestra a provádí zdravotní úkony určené praktickým lékařem nebo lékařem specialistou. Máme v našem týmu zkušené a registrované zdravotní sestry, které prošly několika medicínskými obory – internou, chirurgií, ortopedií a dalšími. Naše zdravotní sestřičky svému poslání věří, pracují srdíčkem.

Poskytujete i hospicovou péči…
Domácí hospicová péče nabízí podporu rodinám, které se rozhodly umožnit svému blízkému zemřít v domácím prostředí. Kombinuje péči ošetřovatelskou, lékařskou, psychologickou a duchovní. Nemocný nezůstane sám se svými obavami a nebude trpět nesnesitelnými bolestmi. Důležitá je i péče o rodinu nemocného, neboť poslední dny a týdny života jejich blízkého jsou náročné a vyčerpávající. Domácí hospicovou péči zajišťujeme dobu 24 hodin.
Jsme také schopni zajistit svým klientům s onkologickým onemocněním, návštěvu a vyšetření klienta paliativním lékařem v domácím prostředí.

Hradí tyto služby zdravotní pojišťovny?
Ano, všechny, které v okrese Ústí nad Labem fungují. Na domácí zdravotní péči, kterou hradí pojišťovny, má každý právo, a současně má i volbu výběru určité agentury, která ji poskytuje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*