Poradna veterináře Václava Poživila

Na dotazy čtenářů magazínu Žít Ústí odpovídá střekovský veterinář MVDr. Václav Poživil. Máte-li otázky týkající se vašich mazlíčků, posílejte je e-mail:  redakce@zitusti.cz.

Koupili jsme značkový obojek proti klíšťatům na internetu a nefungoval nám, je nějaká alternativa či očkování?

Pokud kupujete takovýto přípravek kdekoli, nejen na internetu, zkontrolujte si datum expirace a použití stejně jako neporušenost obalu. Osobně doporučuji si vybírat renomované obchody s odborným personálem, či ordinace veterinárního lékaře, kde jsou veškerá léčiva a přípravky pod větší kontrolou skladování, distribuce a expirace. Alternativou obojků jsou spot-ony tzv.kapičky. Jejich paleta stejně jako u obojků je široká a jistě se najde vhodné řešení. Vakcinace proti klíšťatům není – je pouze proti jednomu onemocnění přenášenému klíšťaty – borelióze.

Máme doma zakrslého králíčka, je nutné ho odčervovat a očkovat když nikam nechodí?

Doporučuji očkování proti moru i myxomatóze, neboť králičí mor se šíří vzduchem, stejně tak jak ho můžete přinést na svých svršcích Vy jako majitelé. Mor je smrtelným onemocněním. Odčervování se provádí buď preventivně, nebo na základě pozitivního výsledku vyšetření trusu a zase zde existuje možnost nakažení kontaminovanou stravou

Máme fenu s cukrovkou a nechceme ji trápit injekcemi inzulinu, je nějaké jiné řešení léčby, tablety diety atd.?

Pokud je Vaše fena ve stadiu léčby insulinem jedná se často o doživotní léčbu. Bohužel typ diabetu u psů nelze ovlivnit tabletami. Dietní úprava stravy či používání komerčních diet může zlepšit průběh onemocnění.

Veterinární ordinace Střekov
U lesa 248/5, Ústí nad Labem
Tel.:475 534 278
E-mail:   vetstrekov@centrum.cz
www.veterinastrekov.cz

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*