Pořiďte si triko a podpořte orangutana Ferdu

  •  

Hned několik orangutanů chovají v ústecké zoologické zahradě. Hvězdou je ale pětačtyřicetiletý Ferda, nejstarší orangutan chovaný v českých a slovenských zoologických zahradách.

Nyní se dokonce dostal na tričko speciální edice Bushman. Jeho koupí mohou lidé podpořit jak Ferdu, tak celý chov orangutanů v ústecké zahradě. Triko ze speciální edice s motivem orangutana je za 690 Kč k dostání ústecké zoologické zahradě a také v prodejnách Bushman a na eshopu. Z každého prodaného kusu s motivem orangutana poputuje do pomyslné kasičky na chov těchto zvířat rovných sto korun.

„Lidé si mohou koupit nejenom triko se zvířetem z jejich oblíbené zoologické zahrady, můžou si pořídit i další, která vyobrazují exoty ze zahrad v Česku i na Slovensku. K projektu se jich připojilo více než deset, například zoo Liberec, Jihlava, Děčín, Praha, Bratislava, Košice a další,“ vysvětluje Simona Šťástková, marketingová manažerka společnosti Bushman.

Každá zoo, která se zapojila do projektu, má tričko s vlastním motivem. Námětem je vždy zvíře, které je specifické pro konkrétní zahradu.

Orangutani v Ústí nad Labem
V Zoologické zahradě v Ústí nad Labem chovají orangutana bornejského a křížence orangutana a mají jich tam hned několik. Ňaňám a Ňuninka jsou zástupci orangutana bornejského. Pochází z volné přírody, kde je nelegálně někdo odchytil v roce 1989. Ňuňák si zahrál ve filmu Dva lidi v zoo. Narodila se jim čtyři mláďata – Raja (1998), která bohužel v jednom roce života uhynula, Ámos (2000), na konci ledna 2007 Budi a na konci prosince 2011 Cantik. Ferda je křížencem, proto se nemůže rozmnožovat a nezanechá tak po sobě žádného potomka. Do Ústí přišel po povodních v roce 2002 z pražské zoologické zahrady. Ferda se v roce 2010 stal nejoblíbenějším zvířetem zahrady.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*