Poštolky zachránili na poslední chvíli

  •  

Na tísňovou linku ústecké městské policie zavolala dnes dopoledne žena, že v ulici Žukovova je schválně ucpaný igelitovou taškou otvor ve zdi, kde se nacházelo hnízdo poštolek.

Podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného strážníci na místě zjistili, že oznamovatelka večer v posledním patře protějšího baráku viděla ženu, která dala igelitovou tašku do zdi, ve které byla dvě mláďata poštolek.

„Z tohoto důvodu se strážníci vydali na půdu ve výše zmíněném domě a pod okny našla jednostranně zazděný komín plynových kamen, ucpaný z venčí igelitovou taškou. Za igelitovou taškou byla uvězněna dvě mláďata poštolky.  Hlídka zajistila jejich bezpečné vyndání z hnízda a po vizuální prohlídce jejich zdravotního stavu obě mláďata převezla do městského útulku pro opuštěná zvířata – Centra pro zvířata v nouzi v ulici V Lukách,“ popisuje Jan Novotný.

Strážníkům se ženu, která igelitovou taškou otvor ve zdi ucpala, podařilo během deseti minut najít. Ta se přiznala. „Strážníci dotyčnou poučili o jejím prohřešku a upozornili ji na skutečnost, že tento čin bude předán příslušné přestupkové komisi pro přestupek na ochranu zvířat proti týrání. Jestli se žena dopustila přestupku nebo trestného činu rozhodnou příslušné orgány,“ uzavírá Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*