Pozitiva nemůžu najít, řekl ústecký volejbalista Salon

Volejbalisté extraligového Ústí nad Labem poprvé v sezóně dvakrát za sebou bodovali. Že by jim ale tato sváteční událost vykouzlila úsměvy na tvářích, to ani náhodou. Tým totiž i nadále zůstává až po uši namočený v sestupových vodách.

Ústí vyhrálo v Havířově 3:2 a 2:3 doma podlehlo Příbrami. Tři body v tabulce mužstvo vytáhly o skóre před Havířov. Těsná porážka s oslabenou Příbramí ale neobměkčila Jakuba Salona, který nešetřil po zápase kritikou. Podle něj totiž výkony nemají vzestupnou tendenci. „Ani nééé, no. Je tam spousta chyb. Tohle měl být náš zápas za tři body a opět prohra. Nemůžu pozitiva najít. Náš projev není takový, jaký má být,“ štve Salona.

Ten si uvědomuje, že zápasů v základní části ubývá, času na zlepšení už moc není. „Ubejvá, no. Na tréninku je to celkem dobrý, ale musíme si to srovnat v hlavách. Tým prohrává skoro celou sezónu a máme v hlavách, že když můžeme vyhrát, tak se toho bojíme,“ tvrdí Salon.

Ten se v létě vrátil do Ústí s tím, že posílený tým bude hrát o play-off. Čekal jsem to jinak. Zklamání to je, ale zároveň za to můžu taky. Nepředvádím, co bych chtěl. Každý si to musí srovnat v hlavě sám. Jinak to nepůjde. Jestli nebudeme silní v hlavách, vyhrávat nebudeme,“ řekl ofáčovaný Salon.

Ten přiznal, že zdraví ho letos dost limituje. „Před zápasem s Benátkami jsem trénoval jednou, šel jsem do něj a od té doby se to táhne. Nemám fyzičku, necítím se dobře. Snažím se, ale natrénovano není,“ přiznal Jakub Salon.

Ve zbytku sezóny podle něj už půjde hlavně o to, aby Ústí udrželo extraligu. „Určitě. Jiný cíle mít nemůžeme, ač mě to mrzí. Musíme to zachránit. Nic jinýho se nedá dělat,“ prohlásil.

David Kalvas/ČRo

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*