Pozor na taktické cvičení ve Spolchemii

  •  

Ve čtvrtek proběhne ve Spolchemii taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) na téma požáru v průmyslovém objektu.

„Upozorňujeme občany na zvýšenou intenzitu zvukových signálů systémů vyrozumění a možné optické a zvukové projevy doprovodných efektů cvičení (dým, záblesky, houkání) a doprovodná hlášení. Žádáme občany o zvýšenou pozornost k hlášením městského rozhlasu a s ohledem na zvýšenou aktivitu a provoz osobních a nákladních vozidel složek IZS dbali zvýšené opatrnosti a respektovali pokyny příslušníků PČR a městské policie,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová

Cvičení se bude týkat areálu Spolchemie a jeho blízkého okolí. Součástí cvičení bude činnost při výbuchu tlakové nádoby, který poškodí železniční cisternu s nebezpečnou látkou a následně poškodí produktovod se čpavkem.

„Procvičen bude složitější zásah jednotek požární ochrany se složkami integrovaného záchranného systému (požár, výbuch tlakové lahve, poškození cisterny a jejím přečerpáváním), budou prověřeny základní činnosti při vzniku mimořádné události ve Spolchemii, součinnost a spolupráce štábů a jednotlivých složek integrovaného záchranného systému při aktivaci vnějšího havarijního plánu v rámci ochrany obyvatelstva a prověřena bude komunikace mezi jednotlivými složkami IZS,“ dodává mluvčí magistrátu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*