Pozor na změny v ústecké MHD

ilustr. foto
  •  

Pokud pravidelně používáte ústeckou hromadnou dopravu, tak vás od neděle 15. prosince čekají změny. Od tohoto data začnou platit nové jízdní řády a i na některých linkách hromadné dopravy dochází k úpravám.

Linka číslo 2 – dojde k úpravě jízdních řádů, která zajistí lepší dopravní obslužnost vybraných lokalit.

Linky číslo 15, 16 – na žádost objednatele dopravy bude nově zřízená zastávka Nové Skorotice. V souvislosti s tím dojde k úpravě jízdního řádu na uvedených linkách. Zastávka bude umístěna na komunikaci Petrovická, za výjezdem z kruhové křižovatky s ulicí Nové aleje, směr centrum a bude sloužit pro oba směry, to je jak směr centrum, tak směr Habrovice.

Linky číslo 23, 43, 53, 54 – zastávka Dobětice točna bude nově pouze výstupní zastávkou, nástup cestujících bude probíhat v zastávce Dobětice směr centrum.

Další změnou je nová cena jednorázové jízdenky. Ta zvedne z dosavadních 18 na 20 korun. Pokud budete platit jízdné bezkontaktní platební kartou, bude ze zvýšené ceny odečtena sleva 10 % a jednorázové obyčejné jízdné bude stát 18 nebo 19,80 korun podle doby platnosti a zvolené zóny.

Naopak se téměř o tisícovku sníží cena ročního kuponu. Místo dosavadních 4 845 korun cestující zaplatí nově 3 990 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*