Práce na „ústeckém metru“ byly zřejmě jen naoko kvůli povolení

  •  

Oplocená jáma Mírové náměstí hyzdí už spoustu let. Loni na jaře se na staveništi začalo pracovat, ale potvrdilo se, že šlo zřejmě o reakci firmy Udes na končící stavební povolení. „Dopadlo to tak, jak jsem očekával. Firma v jámě zahájila aktivitu, aby se jim prodloužilo stavební povolení, které by teď ale zase mělo končit,“ řekl náměstek primátora Pavel Tošovský.

Pokud investor zahájil stavbu v době platnosti stavebního povolení, zůstává totiž platné. „Teď se chci domluvit s vedoucí stavebního odboru a především s právníky, co s tím můžeme udělat. Situace je složitá, ale bylo by záhodno, abychom podnikli nějaké právní kroky,“ dodává Tošovský.

Jáma na náměstí, kde investor zamýšlel postavit multifunkční dům za zhruba 100 milionů korun, tak stále nemizí. Dokonce se proslýchá, že majitel by rád „díru“ tedy Blok 004 prodal, ale zatím se nedaří, protože má nerealistické představy o ceně.

Ústečtí zastupitelé schválili firmě prodej pozemku už v roce 2009 za 44 milionů korun. Rok předtím město utratilo 35 milionů za přípravu staveniště a archeologický výzkum.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*