Přednášky špičkových odborníků ukončí Dny vědy a umění

  •  

Odborné přednášky nebo semináře často stojí nemalý peníz. Ústeckou veřejnost to ale trápit nemusí, ve čtvrtek 17. května jsou hosty ústecké univerzity.

Mimořádnou vědeckou talk show přichystala ústecká univerzita v rámci druhého dne univerzitní festivalové akce Dnů vědy a umění přímo do univerzitního kampusu, konkrétně do auly pedagogické fakulty.

„V Aule Dr. Jaroslava Kubisty nabídneme veřejnosti zdarma přednášky špičkových odborníků a nejlepších rétorů z UJEP. Dali jsme si záležet na výběru přednášejících i témat, která zaručeně nebudou nudit,“ zve na přednášky Michal Červenka, vedoucí oddělení marketingu a propagace UJEP.

Obsah jednotlivých přednášek je se samotnými aktéry vypilován tak, aby byly posluchačům co nejvíce k užitku, zajímavé a aktuálně přínosné. Užitečnost přednáškového podvečera komunikačně podpoří také jeho osvědčený moderátor Martin Kočárek, kterého veřejnost zná jako redaktora TV NOVA.

Jaký tedy bude program? Začínáme v 18:00 h a končíme se tmou…

Vojtěch Zíka: Evoluční behaviorální ekonomie (18:00 h)
Přemýšleli jste někdy o tom, proč prostě nejde uprostřed noci odolat sladkostem v lednici, proč se lidé bojí hadů nebo proč jsou naše volby ovlivňovány tím, co si myslí ostatní? Odpovědi na tyto – na první pohled dětinské – otázky odhalí, že to, co behaviorální ekonomie považuje za „systematické chyby”, mohou být ve skutečnosti vlastnosti umožňující naše přežití.

Jiří Dvořák: Obraz dopaminem (19:00 h)
Svět současných sociálních sítí silně ovlivňuje naše vnímání umělecké tvorby i fotografie. Takový moment, zasahující jak amatéry, tak profesionály, může být zajímavé prozkoumat k pochopení moderních komunikačních kanálů. Během přednášky si představíme zdánlivě odlišné přístupy a nahlédneme tím na východiska současného (nejen) fotografického obrazu šířeného v prostoru dnešního internetu.

Pavel Doulík a Jiří Škoda: Paměť a její tajná zákoutí (20:00 h)
Jak vlastně funguje lidská paměť? Proč je to směs geniality a šlendriánu? Opravdu nic nezapomínáme? Na tyto a mnohé další otázky se pokusí odpovědět v jejich přednášce děkan a proděkan pro studium PF UJEP. Prozradí několik šikovných triků, jak obelstít mozek, který nade vše miluje svoji lenost, a jak ho přinutit zapamatovat si to, co právě potřebujeme. Pokud si na jejich vystoupení vezmete kousek papíru a tužku, ukáží vám i to, že to s vaší pamětí není vůbec tak špatné, jak si myslíte.

Jaromís Cais: Bondovky vs. Technika (20:50 h)
To není jen 65 let, 14 románů, 6 herců, 24 filmů a výdělek 6 miliard amerických dolarů, ale mnoho milionů snů a představ o romantickém světě plném dobrodružství, krásných žen, drahých automobilů a hlavně technických zázraků. Pojďte se i vy ponořit do světa tajného agenta Jamese Bonda.

Program a podrobné informace naleznete na: dvu.ujep.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*