Převzít provoz krematoria se Městským službám nedaří

  •  

V ústeckém krematoriu končí další nájemce, společnost Krematorium Ústí nad Labem. Novým provozovatelem krematoria mají být ústecké Městské služby.

V pondělí 4. listopadu měli převzít krematorium pracovníci magistrátu a Městských služeb. S ukončením smlouvy nesouhlasí dosavadní nájemce, takže k předání zatím nedošlo.  A nedošlo k němu ani dnes. „Krematorium nám pan Šauer opakovaně nepředal. V případě, že k předání nedojde v pondělí 11. listopadu, tak to budeme muset řešit soudní cestou,“ říká ředitel Městských služeb Martin Mata.

Město odstoupilo od smlouvy, protože majitel firmy Krematorium Ústí nad Labem Jiří Šauer nesplnil podmínky a nepořídil v daném termínu novou kremační linku. Podle Jiří Šauera mu k tomu město neposkytlo vhodné podmínky.

Na kontrolu do krematoria přišli i úředníci ministerstva pro místní rozvoj, kteří objevili v odpadu zbytky po kremaci a balíček s masem, které ale podle přivolaného koronera nebylo lidského původu. „Pokuta, kterou nájemce krematoria dostal po provedené kontrole, nasvědčuje tomu, že to neprovozuje v souladu se smlouvou,“ dodává ředitel  Martin Mata s tím, že její výše může dosáhnout až 200 000 korun.

Město ani Městské služby zatím nemají oprávněnou osobu k provozu krematoria, jak ukládá živnostenský zákon. Tu by měli mít v dubnu příštího roku. Provoz krematoria by ohrožen být neměl a občané by změnu provozovatele neměli pocítit.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*