Při čištění ulic po nouzovém stavu za odtah zaplatíte

  •  

V Ústí nad Labem pokračuje čištění ulic, a pokud nepřeparkujete, hrozí vám odtažení auta. Místo, kde bude čištění probíhat, bude před čištěním označeno dopravní značkou „zákaz stání“ s časovým ohraničením a symbolem pro odtažení vozidla. Mění se tak podmínky, které původně vedení města avizovalo.

„Město 5. dubna vydalo zprávu, že vzhledem k nouzovému stavu není nutné přeparkovávat vozidla během blokového čištění. Blokové čištění bylo prováděno v omezeném rozsahu. Na základě četných požadavků občanů a z důvodů zajištění čistoty města je nutné obnovit tuto činnost v plném rozsahu,“ říká mluvčí magistrátu Romana Macová a dodává, že zákaz volného pohybu byl zrušen, proto město žádá občany, aby si svá vozidla přeparkovávali.

Řidiči, kterým bylo auto odtaženo a dostali při blokovém čištění ve dnech od 4. května „Výzvu pro řidiče“, nic platit nemusí. Poplatek za tento odtah město vymáhat nebude. Až do skončení nouzového stavu ponese náklady na odtah vozidel město Ústí nad Labem. Po skončení nouzového stavu bude odtah vozidel prováděn podle platných zákonů a poplatek bude vymáhán v plné výši.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*