Přijďte si poslechnout drsný americký blues rock!

Koncert skupiny Steepwater si nesmíte nechat ujít. Uskuteční se 23. května od 20:00 hodin v Národním domě. Vstupné je 120 korun. Kapela (steepwater.com) vznikla v Chicagu r. 1998 jako trio. Jméno pochází z lodi, jíž vídával zpěvák a kytarista Jeff Massey v přístavu na jezeře Michigan. Muzika vychází z britského blues přefiltrovaného do současného rocku.

I když Jeff Massey, Tod Bowers a Joe Winters začali jako DOSC – ortodoxní bluesové trio zaměřené na interpretaci bluesových standardů, neubránili se v průběhu let vlivu psychedelie, amerického jazzu a rocku. Postupem času se proměnili v kvartet (r. 2012 se připojil kytarista Eric Saylors). V r. 2000 se poprvé objevili na Chicago Blues Festivalu.

Rok nato vydali první studiové album Brother To The Snake (Funzalo Records 2001). Nedávno vyšlo několik publikací audio i video, což podporuje 6. studiové album Shake Your Faith (Diamond Day Records 2016). Jejich hudba figuruje v mnoha TV pořadech a filmech. Absolvovali koncerty po Spojených státech i Evropě, společně mj. s Lynyrd Skynyrd.(zu)

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*