Primátorka se setkala se zaplavenými Střekovany

  •  

Ústecká primátorka Věra Nechybová se setkala a hovořila s občany zaplaveného domu. Voda do domu, který patří k nejníže položeným na Střekově, pronikla při prudkých deštích z kanalizace. Stalo se to již dvakrát v krátké době po sobě. Tento týden v noci na úterý a také před téměř dvěma týdny.

„Na setkání s primátorkou přišlo cca patnáct občanů z domu, včetně pamětníků a znalců místních poměrů z řad dobrovolných hasičů. Jednání se zúčastnili i zástupci odboru dopravy a majetku a městské policie. S občany probírali opatření, která již byla udělána během dne – první úklid chodníku a komunikace a další práce, které je třeba udělat. Primátorka proto zajistila úklid a poskytnutí úklidových prostředků a nářadí. K domu bude přistaven kontejner a obyvatelům město zapůjčí vysoušeče,“ sdělila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Zdejší lidé se nechtějí smířit s tím, že by se pohroma mohla kdykoliv opakovat. Vadí jim, že Severočeské vodovody a kanalizace odmítají odpovědnost s tím, že šlo o živelnou událost, kterou způsobily přívalové deště a kanalizační síť nestíhala vodu pobrat. V místě je přitom čerpací stanice, která zřejmě mohla v této situaci pomoci a odvést přebytečnou vodu do Labe.

„Tento zoufalý stav nelze ponechat bez nápravy. Je nezbytně nutné najít řešení, aby se zdejší lidé nemuseli s obdobným problémem opět potýkat. Ihned vyzvu Severočeské vodovody a kanalizace, abychom našli společně problém a vyřešili ho. Nemůžeme si ho přehazovat jako horký brambor,“ uvedla Věra Nechybová.

Jak dodala, bude mimo jiné jednat o tom, zda by přístup k zařízení umožňujícímu odtok vody do Labe mohli mít také dobrovolní hasiči nebo městská policie. Další jednání bude probíhat i se Správou a údržbou silnic, kvůli prověření stavu nedávno rekonstruované Litoměřické ulice.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*