Přispějte k ponožkovému rekordu

  •  

V České republice se ročně narodí zhruba 9 000 dětí předčasně. Novorozenecké oddělení ústecké Masarykovy nemocnice se zapojilo do celosvětového projektu Socks for Life. Cílem projektu je zvýšit povědomí o problematice předčasného porodu. Do listopadových oslav Světového dne předčasně narozených dětí chce Nadace Nedoklubko v rámci projektu shromáždit přes devět tisíc párů novorozeneckých ponožek a vytvořit tzv. ponožkový rekord.

Ústecké novorozenecké oddělení je jedním z  center, kde mohou dobrovolnice upletené ponožky pro novorozence darovat. Informace na emailu: usteckeminideti@minideti.cz.

„Projekt jsme se rozhodli podpořit, jelikož se v našem kraji, rodí nejvíce nezralých novorozenců. Celorepublikový průměr je okolo devíti procent, u nás v Ústeckém kraji je to procent dvanáct. Ročně se v průměru na našem perinatologickém centru narodí dětí s porodní váhou nižší než 1 500 gramů okolo stovky, u porodní váhy do 2 500 gramů jde zhruba o tři sta padesát novorozenců,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení Petr Janec.

Sbírka trvá do 31. října 2017. Všechny darované ponožky i s osobními vzkazy darujících budou vystaveny 10. listopadu u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí na Slovanském ostrově v Praze.

Novorozenecké oddělení ústecké Masarykovy nemocnice pořádá v ústeckém muzeu 16. listopadu setkání Ústeckých minidětí. Pokud máte zájem se akce zúčastnit, přihlašte se na emailu: usteckeminideti@minideti.cz.

„Jedná se o děti, o které pečoval zdravotnický personál ústeckého perinatologického centra. Pro děti a jejich blízké bude připraven doprovodný program. O den později, 17. listopadu, bude v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí nasvícen purpurovou barvou výletní zámeček Větruše, který je jednou z dominant statutárního města Ústí nad Labem,“ dodal primář Petr Janec.

 


  •  

1 komentář u Přispějte k ponožkovému rekordu

  1. Nádherná akce, ponožky umím a zkusím, ale chtěla bych radu – jak mrňavá mají chodidýlka a poprosím jaký mají obvod hlavičky? Díky moc, dodělám šátek a jdu na to
    Díky Jánská

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*