Příští týden v Ústí fotbalový svátek

  •  

Největší fotbalový turnaj školní mládeže v Evropě McDonald’s Cup vyvrcholí 29. a 30. května na Městském stadionu v Ústí nad Labem.

„Do soutěže se během roku zapojilo na 80 000 fotbalistů. V celostátním finále 21. ročníku McDonald´s Cupu se představí 296 hráčů ze šestnácti týmů, jsou to nejúspěšnější celky chlapců a dívek z celé České republiky, které v kategorii starších žáků prošly náročným kvalifikačním labyrintem. Do čtyř finálových skupin je rozlosoval brankář domácího FK Ústí nad Labem Petr Vašek,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Zápasy se hrají ve dvou věkových kategoriích 6-9 let (mladší žáci) a 10-11 let (starší žáci).  Od loňského září do 26. března tohoto roku se uskutečnila třídní a školní kola, do 14. května byla na programu okresní či okrsková kola. Na organizaci celého turnaje se pravidelně podílí víc než 4 200 pořadatelů.

„Záštitu k takovéto akci pro mládež uděluji s obrovskou radostí a nadšením, že naše děti budou mít příležitost zúčastnit se soutěže s velkou tradicí a vysokou úrovní. Setkají se se svými fotbalovými idoly a budou motivováni ke sportu. Akci jsme podpořili i zajištěním návštěvy v zoo a zorganizovali jsme i přepravu lanovkou.  Chceme, aby se všem líbilo a aby byl pro všechny tento turnaj nezapomenutelným zážitkem z našeho města,“ řekla primátorka Věra Nechybová.

Celou atmosféru podpoří 30. května i přímý přenos na ČT sport od 13.45 hodin, finálové utkání vypukne ve 14 hodin. Živé vysílání bude i v Českém rozhlase Radiožurnálu v pořadu Host Lucie Výborné. Vysílat se bude z přenosového vozu R-stream přistaveného přímo na ústecký Městský stadion, hostem bude Milan Baroš.

Tradičním zpestřením je i exhibiční zápas týmu McDonald’s proti výběru osobností. V něm 30. května boku patrona 21. ročníku Jaromíra Zmrhala nastoupí Pavel Horváth, Milan Baroš, Tomáš Hübschman, Tomáš Jun, Martin Hašek, Petr Johana, Michal Špit, Jakub Kohák nebo olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*