Pro děti zdravotníků je připravena ZŠ Vinařská

ilustr. obr.
  •  

Riziko šíření nákazy koronavirem s sebou nese pro všechny řadu omezení a opatření. Od 14. října zabezpečí péči o děti zdravotníků, hasičů či policistů Základní škola Vinařská.

Město tak reaguje na rozhodnutí vlády, která uzavřela všechny základní školy, ale zároveň uložila zajistit péči o děti ve věku 3–10 let zaměstnanců bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a dalších složek integrovaného záchranného systému, hygienických stanic a také poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, aby nebyl ohrožen chod kritické infrastruktury a zdravotnických a sociálních zařízení.

„ZŠ Vinařská má nejvýhodnější polohu vzhledem k blízkosti Masarykovy nemocnice. Rovněž není žádný problém s dopravní obslužností u této školy. V případě kritického vývoje máme připravené další dvě základní školy v Ústí nad Labem pro pokrytí požadavku v rámci obce s rozšířenou působností,“ informoval náměstek primátora Michal Ševcovic.

Mateřské školy zůstanou podle možností v provozu. Uzavřít je může ale rozhodnutí krajské hygienické stanice. Komplikace se můžou vyskytnout i kvůli nedostatku učitelek, protože jsou zavřené i 1. stupně ZŠ a učitelky se tak musí postarat o své děti. „Záleží vždy na dané ředitelce mateřské školy, aby zvážila situaci, a po dohodě se zřizovatelem může dojít i k omezení provozu z těchto důvodů. Určitě je vhodné preferovat za této kritické situace především děti zaměstnaných rodičů,“ doplnil Michal Ševcovic.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*