Pro Severní Terasu chceme stovky nových parkovacích míst

  •  

Místostarosta a ústecký zastupitel Pavel Dufek  je lídrem kandidátky Ústeckého fóra občanů (UFO) na Severní Terase. Sedmačtyřicetiletý inženýr je ve vedení obvodu od roku 2014 a vyzkoušel si i práci v pozici starosty.

„Severní Terasa je mou srdeční záležitostí. Narodil jsem se tu a prožil téměř čtyřicet let,“ říká Pavel Dufek, a může tak dobře porovnat změny k lepšímu, ale také k horšímu. „Na Severní Terase máme velmi krásný Centrální park, který se nám podařilo v posledních dvou volebních obdobích modernizovat a oživit. Nejen, že se zde pořádá celá řada hojně navštěvovaných kulturních a sportovních akcí, ale také jsme modernizovali a rozšířili dětské hřiště s velkým dřevěným hradem, propojeným s lanovým centrem Tarzánek, hřiště na pétanque a vodní mlýn, kde se mohou děti vyřádit i se svými rodiči. Postupně v parku opravujeme cesty a také se nám podařilo vybudovat okolo parku osvětlenou bruslařskou dráhu,“ vypočítává místostarosta.

Severní Terasa ale není jen park. Proto zde investují do oprav chodníků a schodišť a v posledních letech také do rekonstrukcí kontejnerových stání. „Máme zde také čtrnáct dětských hřišť, které jsme postupně zrekonstruovali. Na Stříbrníkách bylo vybudováno workoutové hřiště. Na Doběticích se nám podařilo odstranit a vybudovat novou opěrnou zeď v ulici Šrámkova.“

Severní Terasa podle Pavla Dufka v posledních deseti letech prochází generační výměnou. To s sebou nese pozitiva, ale i problémy. Sídliště opět ožívá a znovu se plní dětmi, vrací se mladé rodiny, které láká zdejší přátelské a prorodinné prostředí, dopravně bezpečné a klidné. Ale nová generace již má standard dvou aut v rodině. „Na tuto kapacitu nebylo sídliště dimenzované, dnes nám chybí až 1 500 pakovacích míst,“ říká lídr obvodní kandidátky UFO. Stávající územní plán nedovoluje stavět parkoviště nová. Jediná cesta, jak situaci rychle řešit, je výstavba nadstaveb stávajících parkovišť nebo parkovacích domů za desítky milionů korun. Tím se dá získat několik stovek parkovacích míst. „Obvod spoléhá jen na příděl peněz z rozpočtu magistrátu, ten ale parkování na Severní Terase nemá za prioritu a peníze neposkytne. To se musí volbami změnit.

Nový územní plán bude tak za pět let, do té doby přibydou další auta,“ varuje Pavel Dufek a dodává: „ Magistrát nevyslyšel ani naše žádosti o opravy celé řady silnic, které jsou v jeho správě a jsou páteřními komunikacemi Severní Terasy. Prosadil jsem pouze opravy komunikací Stříbrnická a Rabasova.“

A co Pavel Dufek oceňuje na hnutí, za které kandiduje? „U nás nefungují stranické aparáty, každý z nás se může prosadit. V Ústeckém fóru občanů prostě nefunguje stranická hierarchie a velrybaření,“ uzavírá lídr obvodní kandidátky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*