Problémová Modrá má nového majitele

Bývalá starostka Eva Outlá u ubytovny Modrá. Foto: MO Střekov
  •  

Střekovská ubytovna Modrá v Purkyňově ulici má nového majitele. Nestala se jím obvodní radnice Střekov, která měla o budovu zájem, ale společnost Realmart z Krupky. Podle radního střekovského obvodu Jiřího Železného zástupce této společnosti už kontaktoval radnici s tím, že by rád představil své záměry. K setkání by mělo dojít někdy během následujících týdnů.

Vedení střekovské radnice chtělo ubytovnu odkoupit a vybudovat tam domov pro seniory. Magistrát tuto myšlenku ale příliš nepodporoval. V jeden okamžik to však vypadalo, že se bývalý vlastník CPI Byty s vedením radnice dohodne. Ale nakonec se vedení společnosti CPI Byty rozhodlo prodat ubytovnu formou veřejného řízení, kterého se střekovský obvod neúčastnil.

Ubytovna Modrá je od léta 2018 prázdná. Nájemníci se museli odstěhovat poté, co jim provozovatelka, jež měla ubytovnu od CPI pronajatou, neprodloužila smlouvy. Po jejím vyklizení museli nastoupit deratizéři. Ubytovna byla zamořená šváby, rusy a štěnicemi, kteří se rozlétali do okolí. Hygienici situaci označili za kalamitní a nařizovali provedení dezinsekce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*