Projekt Hasiči pro školy odstartoval

  •  

U příležitosti Dne požární bezpečnosti představil a odstartoval Hasičský záchranný sbor ČR v ústecké Základní škole Elišky Krásnohorské vzdělávací projekt Hasiči pro školy.

Všichni přítomní byli svědky první živé výuky prostřednictvím projektu Hasiči pro školy v deseti třídách druhého stupně školy. Projekt obsahuje výukový materiál pro podporu vzdělávání v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik.

„Žáci a jejich učitelé si prostřednictvím interaktivních prezentací, doplněných videoukázkami, fotografiemi a úkoly, zábavnou formou přiblíží problematiku ochrany člověka, jeho života, zdraví i jeho majetku. Odborníci z řad Hasičského záchranného sboru ČR reagují na dlouhodobou absenci kvalitního a zejména komplexního výukového materiálu pro danou cílovou skupinu,“ popisuje mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

V prostorách školy Elišky Krásnohorské byl uspořádán projektový den IZS, kde se na 16 stanovištích představil Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*