Propad zoo jde do milionů

Foto: samice Cantik, Matěj Kynšt
  •  

Zoo uzavřela své brány veřejnosti již potřetí v polovině prosince loňského roku z důvodu zdravotních opatření vydaných Ministerstvem zdravotnictví.

Tato opatření zoologická zahrada plně respektuje a striktně plní. Podle Matěje Kynšta z ústecké zoo má uzavírka samozřejmě negativní vliv v první řadě na finanční příjmy zahrady.
Finanční propad v roce 2020 činil více než 3 miliony korun a byl částečně dorovnán částkou 1,9 milionu korun zřizovatelem zoo, městem Ústí nad Labem. Každý další den, kdy je zoologická zahrada uzavřena, se však finanční ztráta zvyšuje, což výrazně ovlivňuje především investiční činnost a plánované rekonstrukce a stavby.

„Přestože jsou brány zoo uzavřeny, provoz za nimi se nezastavil. Prvořadou činnosti všech pracovníků je zajistit bezproblémový chod zahrady. Péče o zvířata, zeleň i údržba areálu probíhají téměř beze změn,“ popisuje Matěj Kynšt. Kromě běžného chodu zahrady dochází také k menším opravám a rekonstrukcím jednotlivých expozic, příkladem je pavilon exotária, kde se korovci mexičtí přestěhovaly do nově vybavené expozice. Dění v zahradě zveřejňuje zoo na svém facebookovém profilu, kde se pravidelně objevují fotografie a videa zvířat, jejich krmení nebo veterinární zákroky.

Na webu zoo zase můžete vidět přenosy ze tří webových kamer od výběhu tuleňů, slonů a jelenů sika. Zároveň na webu můžete zoo podpořit třeba adopcí zvířete nebo darem. „Podpora veřejnosti je pro zoo v tuto chvíli zcela klíčová a každé formy pomoci si nesmírně ceníme,“ dodal Kynšt


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*