PRO!Ústí se postavilo za náměstkyni Bohuňkovou

  •  

Hnutí PRO!Ústí, které vládne v Ústí nad Labem společně s ANO, se postavilo za svou náměstkyni primátora Janu Bohuňkovou. V prohlášení pro media to uvedl lídr hnutí Martin Hausenblas.

Spolek, který Bohuňková vedla, dlužil městu za nájemné a nevyúčtoval ani dotaci, kterou mu radnice dala. Její odchod kvůli tomu žádá opozice. Spolek dotaci vrátil a srovnal i dlužné nájemné. Kauzou se podle primátora Josefa Zikmunda (ANO) bude zabývat koalice, napsala ČTK.

Bohuňková vedla organizaci Klub pro 3 generace, která provozuje ve čtvrti Severní Terasa kavárnu, od jeho počátků v roce 2011 do minulého týdne. Na nájemném spolek dlužil městu zhruba 10 000 korun. Navíc nedodal vyúčtování dotace 20.000 korun, kterou loni získal od města. Bohuňková už dříve zdůvodnila problémy opomenutím a problémy, se kterými se neziskové organizace potýkají. „Jako každá malá nezisková organizace jsme se potýkali s nedostatkem cash flow, peníze se na neziskové činnosti získávají velmi špatně,“ řekla už dříve ČTK Bohuňková.

Podle Hausenblase se kauzou zabývali členové PRO!Ústí a jednoznačně Bohuňkovou podpořili. „Svůj postoj zdůvodnili tím, že Jana Bohuňková odvádí v radě města velmi kvalitní práci. Pochybení s pozdě vyúčtovanou městskou dotací 20 000 korun určenou na loňský rok Klubu pro 3 generace souvisí s její bohulibou dobrovolnou aktivitou, na kterou jí kvůli náročné práci v radě zbývá málo času. Žel si to připustila pozdě,“ řekl Hausenblas.

Bohuňkovou kritizuje opozice. „Vyúčtování dotace nebylo na magistrát města doručeno,“ řekla Macová. Spolek dorovnal i většinu dluhu za nájemné, potvrdil ČTK tajemník radnice městského obvodu Severní Terasa Petr Vlasák. Na začátku tohoto týdne už dlužil namísto zhruba 10 000 korun už jen tisícikorunu. Náměstkyně už podle Hausenblase závazky splatila ze svých soukromých prostředků. Mluvčí radnice potvrdila, že vratka dotace přišla až poté, co se o věc začala zajímat ČTK. „Dne 30. března 2015 nám byla vrácena dotace ve výši 20 000 Kč z účtu subjektu,“ uvedla Macová.

Kauzou se bude podle primátora Josefa Zikmunda zabývat i koalice. „Dle koaliční smlouvy proběhne v pátek 3. dubna jednání koaličních partnerů ANO a PRO!Ústí. Následně mohu zaujmout stanovisko i jako primátor,“ řekl Zikmund. Podle opozičních zastupitelů by měla náměstkyně zvážit setrvání ve funkci. „Pokud paní náměstkyně není schopná řádně plnit závazky malého spolku, neměla by být ve vedení města,“ řekla už dříve zastupitelka Květoslava Čelišová (KSČM). Působení Bohuňkové zpochybňuje i ODS. „Celá tato věc svědčí o tom, že paní náměstkyně nestíhá, a zavání to nekompetentností,“ uvedl zastupitel Jan Tvrdík. „Pokud takto nezvládala svoji neziskovku, zavání to nekompetentností. Jestliže městu tento spolek peníze okamžitě nevrátí, je to důvod zvážení setrvání paní náměstkyně ve funkci,“ reagoval zastupitel Jiří Madar (UFO-Ústecké fórum občanů).


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*