Provoz očkovacího centra v březnu končí

  •  

Z důvodu končící očkovací sezony a snižujícímu se zájmu o očkování proti chřipce a onemocnění covid-19 bude k 1. březnu přerušený provoz očkovacího centra v ústecké Masarykově nemocnici. Posledním dnem tak bude pátek 23. února.

Ideálním obdobím očkování proti chřipce je období října až listopadu. Očkování proti covid-19 je možné celoročně, přesto i tady platí, že je vhodné se nechat očkovat před hlavní sezonou respiračních onemocnění, která připadá na období podzimu a zimy. „Očkovací centrum jsme v letošní sezoně otevřeli v prostorách Infekčního oddělení v září, abychom co nejvíce zájemcům o očkování před sezonou rozšířili dostupnost očkování, které je jinak standardně možné v ordinacích praktických lékařů. V období od poloviny října do prosince jsme z důvodu zvýšeného zájmu o očkování rozšířili provoz centra na dva dny v týdnu – středu a pátek,“ řekl ředitel ústecké nemocnice Aleš Chodacki.

Očkování v ústecké Masarykově nemocnici probíhalo bez nutnosti předchozí registrace nejnovějším typem vakcíny Comirnaty Omicron XBB.1.5. „V našem očkovacím centru jsme od zahájení sezony očkovali k dnešnímu dni 3011 osob proti covid-19 a 880 osob proti chřipce,“ dodal primář Infekčního oddělení Masarykovy nemocnice a předseda Společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti J. E. Purkyně Pavel Dlouhý.

Všichni zájemci o očkování v ústecké Masarykově nemocnici mají možnost se nechat naočkovat ještě v pátek 16. února nebo v pátek 23. února, od 11:00 do 17:00 hodin. Od 1. března je pak nadále možnost se nechat očkovat standardně u svého praktického lékaře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*