Průzkum: Komunální volby by v Ústí vyhrálo ANO, následované ODS a UFO

  •  

Komunální volby, které se uskuteční ve většině měst a obcí v říjnu, mohou být opět v režii hnutí ANO. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu společnosti Sanep.

Průzkum se zaměřil na větší města, včetně Ústí nad Labem. I v severočeské metropoli by podle něj vyhrálo volby do městského zastupitelstva ANO s necelými 20 procenty, následované ODS a Ústeckým fórem občanů s více než 11 procenty. Kolem osmi procent by se pohybovali Piráti a SPD. Lehce pod sedm by získalo Vaše Ústí. Do zastupitelstva by se dostalo ještě Pro Ústí a Pro zdraví a sport s pěti procenty hlasů.

Vyjma Ústí by hnutí ANO aktuálně vyhrálo hypotetické komunální volby také v Karlových Varech, Hradci Králové, Pardubicích, Jihlavě, Brně, Ostravě a Olomouci. Piráti podle Sanepu obecně ztrácejí podporu ve všech krajských městech napříč Českem. Znovu nabírá dech ODS. V popředí se drží i místní strany či hnutí, které v Ústí představuje zejména UFO, které získalo téměř stejně preferencí jako ODS.

Podle Sanepu jde o aktuální průzkum voličských preferencí. Finální volební kandidátky budou známy nejspíše až v průběhu srpna a do říjnových voleb je ještě dlouhá doba. Do volebních nálad mohou poměrně zásadně zasáhnout nejen současné mezinárodní politické události, ale i celkové dění na domácí politické scéně.

Exkluzivní internetový průzkum byl proveden mezi 1. a 8. březnem 2022 na obyvatelích třinácti krajských měst ČR a v Praze ve věku nad 18 let. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel podle údajů Českého statistického úřadu. Statistická chyba se pohybuje kolem 1,5%.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*