První letošní tituly jsou doma

Vpravo Eliška Gubíková bojuje v kumite. Foto: Josef Rajchert
  •  

Nedělním finále, vyvrcholila týmová soutěž žactva v karate. Tříčlenná družstva kata a kumite si to ve třech kolech, Ústecké regionální Ligy karate, rozdali o první letošní tituly. „Tato soutěž má zvláštní koncepci, kdy malí závodníci absolvují během jediného dne spoustu zápasů, jak jednotlivců (v družstvech kumite), tak tříčlenných týmech sestav kata. Hlavním účelem této soutěže je navýšení vzájemných duelů a růst kvality závodníků. To individuální klasická soutěž neumožňuje.“, hodnotil akci zařazenou do projektu „Uvaž pásek, neber drogy!“ ústecký šéftrenér Josef Rajchert.

Do soutěže se přihlásilo na 30 družstev z ústeckého a libereckého regionu.V disciplíně týmů kata mladšího žactva(dívky i chlapci) zvítězilo družstvo Gryf „A“ Liberec, před SKK Liberec „A“ a třetími celky SKR Sport Union Ústí n.L.„A“ a „B“. Mezi starším žactvem týmů dívek chlapců zvítězilo družstvo SKK Liberec „A“ před SKK Liberec „C“ a třetími SKR Sport Union Lovosice „A“ a SKR Sport Union Ústí n. L. „B“. Tato disciplína mám za účel zvyšovat soustředění závodníků na cvičení svých partnerů. Hlavním ukazatelem je dokonalý trojsynchron.

Následovalo vyhodnocení disciplíny kumite

Zde v nejpočetnější obsazené kategorii, mladších žáků, obsadil trůn vítěze tým SKK Liberec „A“ před druhým SKR Sport Union Ústí n. L. „B“ a třetími SKR Sport Union „A“ a SKR Sport Union Lovosice. V mladších žákyních bylo pořadí 1.SKR Sport Union Lovosice, 2.Gryf Liberec „B“, 3.místa SKK Liberec „B“ a „A“. Starší žákyně patřily závodnicím SKR Sport Union „B“ z Ústí nad Labem před SKK Liberec „A“ a třetím SKR Sport Union Ústí n. L. „A“. Poslední kategorií, která byla z pohledu diváků nejatraktivnější, byli starší žáci, kteří budou v letošním roce sahat na tituly při M ČR. Byly to opět celky SKK Liberce. 1.místo „A“ a 2.místo „B“ před 3.Gryf „A“ Liberec a SKR Sport Union Ústí n.L. „A“.

„Soutěž se velmi vydařila. Měli jsme nejen hojnou účast soutěžících, ale také diváků. To nás vyhnalo ze dvou minulých ročníků z tělocvičen a poslalo do velké haly. Akce splnila svůj hlavní účel. Hodně zápasů pro začínající závodníky“, dokončil hodnocení organizátor akce Josef Rajchert.

Josef Rajchert, Sport Union


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*