První závod po koronavirové pauze skončil vítězně

  •  

I přes komplikace způsobené, současnými koronavirovými, opatřeními uspořádalo ústecké karate (ÚKSKe), ve spolupráci s lounským klubem regionální klání karatistů o Pohár starosty města Loun na Memoriálu Miroslava Šianského v Lounech.

Na dvě stovky účastníků, respektujících vládní roušková opatření, se utkalo na čtyřech tatami v kata a kumite. Roušky v hledišti, souboje na tatami bez roušek a opět roušky do hlediště, takový byl postup soutěžení mezi mladými sportovci. Díky karatistické disciplíně se dařilo udržet tento systém nejen mezi omezeným počtem diváků, sportovci ale i rozhodčími.

V konečném vyúčtování klubových medailí se na stupních vítězů mezi sebou podělili se třetím místem domácí Karate klub Louny, s druhou pozicí českolipský SPORT RELAX, a nakonec vítěz turnaje ústecký SKR SPORT UNION, který vybojoval celkem 82 (35/18/29) medailí. Na tomto turnaji byl navíc posílen o nové členy klubu z přeshraniční spolupráce s klubem Seiwakai Coswig, který reagoval na nabídku k účasti na našich zavedených a dobře organizovaných soutěžích.

„Naši závodníci, podle instrukcí svých trenérů, vyjeli na tuto termínově časnou soutěž spíše jako za další tréninkovou jednotkou. Smyslem jejich vystoupení bylo opět se vrátit do režimu sportu po virové odmlce. Nakonec z toho byl velmi slušný medailový zisk,“ řekl ústecký šéftrenér Josef Rajchert a chválil zejména závodníky v kata Foriše, Mičku, Pavla, Otranta, nebo Nýltovou a v kumite Šmejkala, Gubíkovou nebo Kozlovou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*