Publikace z přírodovědecké fakulty sbírá vavříny

  •  

Český historický atlas. Kapitoly z dějin 20. století, na němž se autorsky podíleli akademičtí pracovníci katedry geografie Přírodovědecké fakulty UJEP, se po obdržení Ceny Akademie věd ČR za mimořádný výsledek výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ověnčil dalšími úspěchy… a nebyl sám.

Mimořádná publikace, Český historický atlas. Kapitoly z dějin 20. století, která spojila vědce z Historického ústavu Akademie věd ČR, Fakulty stavební ČVUT, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a také z UJEP, se dočkala dalších ocenění. V kategorii původní vědecká nebo populárně-naučná práce získala další vavřín v podobě Ceny Nakladatelství Academia.

„Když se během léta objevil i v nominaci soutěže MAPA ROKU, kterou již 22. rokem pořádá Česká kartografická společnost, byli jsme plni napětí,“ uvádějí svorně Jan D. Bláha a Silvie R. Kučerová z PřF UJEP.

A čekání se vyplatilo, protože Český historický atlas v konkurenci dalších atlasových děl z celého Česka obstál a získal v soutěži 1. místo!

Podílem práce geografů Přírodovědecké fakulty UJEP se může v poslední době pyšnit také další ceněný „kousek“. Je jím Žákovský atlas pro 2. stupeň ZŠ, který obdržel cenu MAPA ROKU v kategorii Kartografická díla pro školy.

Žákovský atlas pro 2. stupeň ZŠ, na němž se autorsky a expertně podíleli pracovníci katedry geografie PřF UJEP, vydalo nakladatelství Kartografie Praha.

„Není bez zajímavosti, že v této, pro výzkum ve školách, nelehké době probíhá projekt aplikovaného výzkumu právě na tomto atlase,“ upozorňuje docent Bláha.

Výzkum, který je věnován implementaci atlasu a pracovního sešitu do školní praxe a též přípravě učitelské příručky, probíhá ve spolupráci PřF UJEP a nakladatelství Kartografie Praha na školách v ústeckém regionu, konkrétně na ZŠ a MŠ Teplice, Koperníkova 2592, a na Gymnáziu Kadaň.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*