Půlmaraton vyhrál Němec Gröschel

  •  

Ideální běžecké podmínky, rychlá trasa a hodně diváků. Takový byl letošní ročník Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem. V mužské kategorii dominoval Němec Tom Gröschel s časem 1:04:10. Druhý byl jeho krajan Nic Ihlow, který zaběhl o dvě minuty pomaleji. Mezi ženami doběhla první Hana Homolková v osobním rekordu 1:18:10.

„Celý závod jsem běžela sama, tudíž jsem byla docela překvapená, když jsem překonala svůj osobní rekord,“ prohlásila v cíli Homolková, která letos vyhrála také v Karlových Varech a v Olomouci.

Celkově se ústeckého půlmaratonu účastnilo skoro 3000 běžců, například dm rodinný běh byl zcela vyprodaný. „Závod v Ústí nebyl jako jeden z mála v Evropě přerušený kvůli covidové pandemii. Také v minulém roce se běželo a letos se mohl uspořádat už jedenáctý ročník. Jedná se o jednu u nejrychlejších půlmaratonských tras v Evropě,“ řekl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Svižný profil tratě překvapil německého běžce Gröschela, který běžel v Česku zcela poprvé. „Zejména pasáže kolem vody jsou velmi rychlé, možná se sem příští rok vrátím,“ dodal Gröschel, který se přiblížil svému osobnímu rekordu. „To mě velmi potěšilo. Přitom jsem nečekal, že zde vyhraju. Čekal jsem bitvu s českým běžcem Jirkou Homoláčem, ale po šestém kilometru jsem běžel prakticky sám, soupeři byli dále za mnou.“

Podobně osamoceně se na trati pohybovala také Homolková. „Běhá se mi tu fakt dobře, vždyť letošní čas byl téměř o půlminuty lepší než ten z roku 2019,“ dodala v cíli. Výhra v Ústí jí přináší běžecký hattrick z regionálních závodu série RunCzech 2021. Homolková se plánuje zúčastnit také závodu v Českých Budějovicích a soutěžit tak o dominanci v sérii EuroHeroes. „Vyhrát všechny tyto závody by bylo něco neskutečného a určitě se o to pokusím.“

Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem, ženy: 1. Hana Homolková (ČESKO) 1:18:10 (personal best), 2. Tereza Jagošová (ČESKO) 1:21:15, 3. Ivana Sekyrová (ČESKO) 1:23:52, 4. Zuzana Rusínová (ČESKO) 1:24:45, 5. Lenka Kůsová (ČESKO) 1:29:17. Muži: 1. Tom Gröschel (Německo) 1:04:10, 2. Nic Ihlow (Německo) 1:06:17, 3. Jakub Zemaník (ČESKO) 1:06:23, 4. Petr Pechek (ČESKO) 1:09:04, 5. Petr Hošna (ČESKO) 1:09:28.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*