Radní schválili rozpočet, v plánu je rekonstrukce bývalé ubytovny i opravy chodníků

  •  

Ústečtí radní schválili návrh rozpočtu. V něm se počítá s celkovými příjmy 2,064 miliardy korun a výdaji ve 2,350 miliardy korun. Rozdíl vyrovnává přebytek hospodaření a převod nevyčerpaných prostředků na investice z loňského roku.

„Vše jsme projednali se všemi odbory i politickými kluby. Byli jsme nuceni provést nějaké úpravy, ale vycházeli jsme ze základu, který byl předložen na jednání zastupitelstva v listopadu, kdy byl nakonec dokument stažen. Velká diskuze byla v otázce financování jednotlivých obvodů, ale po jednáních se zástupci obvodů i zde bylo dosaženo shody,“ vysvětlil primátor Petr Nedvědický.

V neinvestiční části výdajového rozpočtu je navržena částka 1,994 miliardy korun, z toho dotace pro městské obvody 175 milionu korun, což je o 28,6 milionů více než loni. Návrh rozpočtu musí projednat zastupitelstvo na svém jednání 7. března. Pokud ho schválí, nahradí dosavadní rozpočtové provizorium.

Investice zahrnou i opravy chodníků a ulic

Město se přesto chystá investovat například rekonstrukce bývalé ubytovny v Čelakovského ulici na smíšený bytový dům za 37,5 milionu korun nebo rekonstrukce ZŠ a MŠ Jitřní za 13 milionu. Stejnou částku dá i do rekonstrukce služebny městské policie Na Nivách.

Peníze půjdou i na rekonstrukce ulic a chodníků. Opravy za 11,5 milionu se dočká chodník v Hostovicích, druhá etapa revitalizace ulice Nová bude stát 11,3 milionu. Na rekonstrukci zdejšího podchodu jsou určeny téměř tři miliony korun, na rekonstrukci komunikace Mezní je připraveno 9 milionu korun. Celkem je na investice plánováno 356,294 milionu korun.

Z návrhu rozpočtu je patrné, že splátky úvěrů představují více než 102 milionu korun. Do peněžního fondu pro záchranu a rozvoj Zoologické zahrady se navrhuje částka 20 milionu korun plus dalších 20 milionů z loňska.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*