Radnice zamítla námitky proti OOP

ilustr. obr.
  •  

Ústí nad Labem už nebude cílem sociální turistiky. Město vydalo návrh na vyhlášení opatření obecné povahy (OOP), na základě tohoto opatření je možné omezit doplatky na bydlení, které vyplácí úřad práce. K návrhu město obdrželo dvacet pět námitek, všechny však zamítlo.

Využitím této vyhlášky, dává Ústí najevo, že se už nechce nadále stávat cílovou stanicí sociální turistiky za dávkami hmotné nouze, za doplatkem na bydlení. A nezodpovědní majitelé vybydlených nemovitostí, kteří provozují obchod s chudobou, budou mít omezenější přístup k finančním prostředkům státu prostřednictvím sociálně slabých.

„Několik měsíců magistrát podrobně pracoval na lokalitách, které na žádost města vytipovaly městské obvody. Ve spolupráci s Orgánem sociálně právní ochrany dětí a Policií ČR, které poskytly statistiky přestupků a přečinů, byly zaměřeny lokality s nežádoucími sociálními jevy. Podpůrné byly i statistiky městské policie,“ říká mluvčí magistrátu Romana Macová.

I nadále bude město tyto lokality sledovat a pravidelně vyhodnocovat dopady vyhlášky na oblasti, které už do něj spadají, ale i na oblasti, které zatím nebyly označeny. Může se stát, že bude na žádost obce OOP v některých oblastech zrušeno, nebo naopak rozšířeno. Možná je i varianta vyhlášení OOP plošně, tedy na celé město. Město má konečně možnost zasáhnout do obchodu s chudobou, který zde probíhá, ať chceme nebo ne.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*