Rainbow Run pomůže letos dvanáctileté Elišce

  •  

Běh, zábava a zároveň můžete udělat něco pro dobrou věc. V sobotu 19. května se v Centrálním parku na Severní terase koná další ročník charitativního Duhového běhu – Rainbow Run.

Na pětikilometrové trase čeká běžce zasypání duhovými barvami a připravený je i bohatý program v rytmu Karibiku. Těšit se můžete na hlavní a plážovou scénu, dětskou scénu nebo na sportovní scénu.

Běh pomáhá konkrétním rodinám, které postihla rána osudu a jejich děti potřebují pomoc, kterou si často rodiče nemohou kvůli těžké životní situaci dovolit.

Letos se poběží pro Elišku. Eliška je 12 letá slečna, která rozdává lidem radost. Své místo na světě si musela tvrdě vybojovat. Narodila se (spolu se svým bráškou – dvojčetem) předčasně ve 27. týdnu těhotenství. Oba vážili pouze 950 gramů. Elišce při porodu praskla cévka a měla krvácení do mozku nejvyššího stupně. Následovaly další komplikace v podobě selhání ledvin a potíží s příjmem potravy a vylučováním. Vše nakonec vybojovala a dnes, přestože má trvalá postižení – DMO, kvadruparezu spazmus, CVI, vadu zraku a epilepsii.

Rozdává kolem sebe světlo a radost. Velkou zásluhu na tom všem má Eliščina rodina – maminka, tatínek a bráška Jiřík. Díky jejich každodenní starostlivé péči a podpoře je Eliška takové malé sluníčko, které dělá velké pokroky.

Největší přání téhle rodině (darovat Elišce plné zdraví) bohužel splnit nejde, ale svou účastí na letošním Duhovém běhu přispějete k tomu, že si celá rodina bude moci oddechnout od každodenních starostí a pojede na dovolenou k moři. Registrace na závod do neděle probíhají zde.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*