Ředitel RunCzech: „Očekávám velmi rychlý závod“

  •  

Všichni běžci jsou krásní … je mottem letošní série běžeckého podniku RunCzech, který vyvrcholí v sobotu 16. září v krajské metropoli ústeckým půlmaratonem.

Ústecká trať je velmi rychlá, a tak se mají příznivci běhání nač těšit. Organizátoři slibují kvalitní časy favorizovaných afrických běžců a běžkyň. Jestli ale padne traťový rekord, se mohou přesvědčit diváci i doma u televizních obrazovek. Letos poprvé se bude závod vysílat přímým přenosem od 14:50 na stanici ČT Sport.

„Loni byl závod k vidění jen na webu televize a i tak se na online závod dívalo několik stovek tisíc lidí, za což jsme rádi,“ řekl ředitel RunCzech Carlo Capalbo.

Ten si na návštěvě u hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, kterého na akci pozval, pochvaloval startovní pole hlavního závodu, ve kterém nebude chybět ani loňský vítěz ústeckého půlmaratonu Keňan Barselius Kipyego. Mezi ženami by měla na zlato útočit taktéž keňská závodnice Violah Jepchumba.

Běžecký svátek si užije i několik stovek rodin s dětmi, které si budou chtít zažít neopakovatelnou atmosféru rodinného běhu.

„Rádi bychom pozvali na start rodinného běhu další děti spolu s rodiči. Startovních míst je ještě dost. Přijďte a zažijte nevšední zážitky,“ nabádá nejen Ústečany Capalbo.

I letos začne celodenní program závodem hanbikerů, který se těší velkému diváckému ohlasu. Novinkou bude závod handbiků pro děti a mládež. Na vyzkoušení budou k dispozici také trenažéry s odborným výkladem.

Program:

pátek 15. září

13:00 – 18:00 Running Expo (Dům Kultury Ústí n. L.)

 

sobota 16. září

9:00 – 13:00 Running Expo (Dům Kultury Ústí n. L.)

12:00 Start Spolchemie Český pohár v handbike

13:30 Start dm rodinného běhu

15:00 Start Mattoni 1/2 Maratonu

16:15 Vyhlášení vítězů

17:30 Vyhlášení vítězů štafety, 2Run, UJEP

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*