Ředitel zoo ve funkci zůstává, radní ho neodvolali

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Ředitel ústecké zoo Roman Končel zůstává dále ve své funkci. Těsnou většinou ho radní neodvolali. Aby ředitele ústecké zoo městská rada odvolala z funkce, doporučili zastupitelé na svém posledním jednání.

Návrh na odvolání připravila radní Eva Nováková, která zároveň doporučila, aby zoo do výběru nového ředitele, dočasně vedl současný veterinář Dušan Usvald.

Ústecká zoo se s problémy potýká dlouhodobě. Loňská kontrola odhalila 111 pochybení. Letošní kontrola zjistila, že ředitel Roman Končel napravil jen 8 procent z předchozích pochybení, a navíc se dopustil 128 nových.  Mezi nimi je nevyhlašování výběrových řízení, účelové rozdělování hodnoty zakázek, překračování maximálních cen, hrazení faktur bez objednávek, nezveřejňování smluv v registru nebo chybějící materiál.

Podle náměstkyně primátora Věry Nechybové by nebylo vhodné ředitele zoo odvolávat, když za něj v současné době nemá město kvalitní náhradu.

Zoo je podmínečně vyloučena z Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a na obnovu plnohodnotného členství v asociaci má zoo už jen rok.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*