Rektor navštívil hejtmana Ústeckého kraje

Již 31. března proběhlo první oficiální setkání nového ústecké univerzity s hejtmanem Ústeckého kraje. Martin Balej se jako nový rektorpředstavil Oldřichu Bubeníčkovi a zároveň představil i nového kvestora univerzity Leoše Nergla.

Rektor rekapituloval společné aktivity univerzity a kraje z uplynulého období v oblasti rozvoje, vědy, výzkumu a další spolupráce. Oba muži vyhodnotili kvalitu vzájemných vztahů a informovali se o současném stavu konkrétních oblastí spolupráce.

Za společný záměr považují hejtman i rektor zřízení Inovačního centra Ústeckého kraje společně s Krajskou hospodářskou komorou, jehož cílem je akcelerace inovačních aktivit na území kraje a společná podpora inovačních projektů.

Dále bylo diskutováno nedávno podepsané memorandum mezi univerzitou, krajem a Krajskou zdravotní, a. s., za účelem řešení dlouhodobého nedostatku lékařů i nelékařského zdravotnického personálu v Ústeckém kraji a při rozšiřování možností celoživotního pregraduálního a postgraduálního vzdělávání v oblasti zdravotnictví. Zde doc. Balej vyzdvihnul možnosti i přínosy memoranda zejména pro fakultu zdravotnických studií.

Martin Balej dále navázal na již proběhlá jednání bývalého rektora s Oldřichem Bubeníčkem stran podpory technického vzdělávání v Ústeckém kraji.

Rektor UJEP informoval ústeckého hejtmana o dobře zavedených aktivitách univerzity v kraji, zejména o Teen Age University, netradiční a velice oblíbené formě vzdělávání dětí v Ústí nad Labem. Dále o Univerzitě třetího věku (U3V), která se stala doslova hitem mezi seniory a rok od roku narůstá počet jejích účastníků, kteří již studují nejen v Ústí nad Labem, ale také v Roudnici nad Labem. V současné době probíhají jednání o rozšíření U3V taktéž do Kadaně. Studium Celoživotního vzdělávání „vyváží“ univerzita do Mostu, Roudnice nad Labem, Varnsdorfu, ale i Karlových Varů a do Prahy.

 

 

 

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*