Reliéf z domu v ulici Na Nivách bude k vidění v muzeu

  •  

Před pokračováním demoličních prací v ulici Na Nivách sejmuli historici z ústeckého muzea domovní znamení z fasády někdejší restaurace „U Studánky“. Reliéf korbelu s pivní pěnou pochází z roku 1911.

„Jde o specifickou ukázku výzdoby secesní architektury a zároveň o světově známou filmovou kulisu. Zrovna dnes bude mít premiéru velkofilm Británie, Německa a USA „Zraněná srdce“, kde ulice Na Nivách představuje rozbombardovaný Hamburk a domovní znamení zdejší hospody ční v čele jednoho z nejpůsobivějších záběrů,“ řekl historik Martin Krsek.

Reliéf bylo nutno od fasády opatrně odsekat, aby ho šlo sejmout co nejlépe. Následně dojde k opravě a doplnění chybějících částí. Veřejnost si ho bude moci prohlédnout v rámci exponátu měsíce a někdy v budoucnu by mohl posloužit jako exponát výstavy o dějinách města na přelomu 20. a 21. století.

První část demolice, která se týkala šesti domů na pravé straně ulice Na Nivách, je už dokončená. Zbývajících dvanáct zdevastovaných domů se začne bourat v dubnu. Domy z dvacátých let minulého století v ulici Na Nivách město i s pozemky koupilo za 400 tisíc od zadluženého majitele. Za stejnou částku získal domy bývalý majitel před lety od centrálního obvodu.

Foto: FB ústeckého muzea

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*