Revizoři během několika hodin chytili 69 lidí bez jízdenky

ilustr. obr.
  •  

Revizoři ústeckého dopravního podniku během několika hodin přistihli 69 lidí bez platné jízdenky. Stalo se to při noční kontrolní akci z pátku na sobotu 20.května.

Celkem zkontrolovali 58 spojů. „69 cestujícím bez platného jízdního dokladu byla udělena přirážka k jízdnému. Jedna z přepravních kontrol odhalila také cestující, kteří nehovořili česky, neměli platný jízdní doklad a neprokázali se žádným dokladem totožnosti. K ověření osobních údajů musela být přivolána Policie ČR, která na základě poskytnutých údajů cestující ztotožnila. Po poučení o výši přirážky a podmínkách úhrady, se nakonec cestující cizinci rozhodli zaplatit přirážku k jízdnému ihned a celá věc tak byla vyřízena na místě,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Luboš Heřman.

Velká kontrolní akce byla zaměřená na kontrolu jízdních dokladů a přepravní kázně cestujících. Dopravní podnik pořádá tyto velké kontrolní akce několikrát do roka. „Noční kontrolní probíhala nejprve na Předmostí, kde každé vozidlo MHD bylo zastaveno strážníky městské policie a po své trase pokračovalo dále po ukončení přepravní kontroly. Veškeré kontroly proběhly za účasti městské policie. Přepravní kontroloři se posléze rozdělili na jednotlivé noční spoje,“ popisuje způsob kontroly ředitel dopravního podniku Libor Turek.

Tyto kontrolní akce nejsou jediné, které ústecký dopravní podnik ve spolupráci s městskou policií pořádá. Jejich cílem je především zvýšení bezpečnosti cestujících v MHD. Dvojice strážníků je přítomna přímo v dopravním prostředku, kde přispívá k ochraně a bezpečnosti pracovníků přepravní kontroly i ostatních cestujících a zároveň působí preventivně. V Ústí se tyto bezpečnostní akce pořádají několikrát měsíčně a cestující si je podle Heřmana pochvalují především proto, že se pak cítí při cestování v MHD bezpečněji.

„V rámci prevence v boji proti cestujícím bez platného jízdního dokladu provádíme tyto akce poměrně často, kontroly neprobíhají jenom ve dne, ale máme i několik velkých nočních akcí. Spolupráce s městkou policií a Policií ČR je pro nás klíčová a velmi si vážíme, že nám strážníci i policisté, vždy vyjdou vstříc. Vzhledem k narůstající agresivitě cestujících je přítomnost strážníků a policistů při těchto akcích nutností. Zajišťují nejen bezpečnost pracovníků přepravní kontroly a ostatních cestujících, ale i ochranu majetku dopravního podniku,“ doplňuje pan Milan Hrudka, vedoucí přepravní kontroly.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*