Řidiči v Ústí si připlatí za parkování

  •  

Od začátku školního roku si řidiči v Ústí nad Labem připlatí za parkování. Základní tarif, který je v současnosti deset korun za hodinu bude stát dvojnásobek. Celodenní stání místo dosavadních sedmdesáti korun, pak rovnou stokorunu.

Při parkování na vybraných místech v centru města jako je Dlouhá, Pařížská, Bratislavská nebo Velká Hradební bude první hodina za čtyřicet korun místo dvaceti a každá další započatá hodina sedmdesát korun.

Radnice to zdůvodňuje tím, že nechce mít z centra města parkoviště. Řidiči mají podle náměstka primátora Martina Hausenblase možnost zaparkovat v parkovacích domech v Mariánských garážích a Zanádraží, kde zůstane výše parkovného beze změny. V Zanádraží řidiči první tři hodiny neplatí nic, pak jen pět korun za hodinu. V Mariánských garážích se od druhé hodiny stání platí deset korun za hodinu.

„Parkovací domy zejí prázdnotou a celé centrum je našlapané k prasknutí. Cílem je, aby auta nestála na ulicích a nezabírala veřejný prostor. Centrum se má transformovat pro pěší a pro cyklisty,“ vysvětlil důvody zdražení Hausenblas.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*