Rošáda na centrálním obvodě: Novým místostarostou je Karika

  •  

Na radnici centrálního městského obvodu se rozpadla koalice. Koaliční smlouvu vypovědělo hnutí ANO před začátkem dnešního zasedání zastupitelstva. Na tom pak ANO společně s PRO! Ústí odvolali místostarostku Marii Jakubcovou z UFO. Novým místostarostou pak byl zvolen Karel Karika z PRO!Ústí. Ve vedení obvodu jsou nyní zástupci ANO, PRO!Ústí, ODS a Pro zdraví a sport.

V dokumentu o ukončení koaliční smlouvy ANO uvádí, že důvodem výpovědi je nenaplňování některých programových priorit obsažených v koaliční smlouvě, nezájem pracovat na participačních projektech a negativní postoj k veřejnosti člena koaličního partnera.

„Důvody výpovědi, které hnutí ANO uvádí, jsou z větší části zástupné a účelové. Například rozpočet a participaci má v gesci členka ANO, starostka Hana Štrymplová. Je zjevné, že výpověď okamžik před jednáním zastupitelstva směřuje k funkční rošádě a ne k řešení problémů města. Když naše místostarostka Marie Jakubcová zabránila nezákonému nakládání s pozemky na Větruši, stala se nepohodlnou. Její odstavení plánovali někteří zastupitelé za hnutí ANO již několik týdnů,“ konstatuje na svém facebookovém profilu UFO.

V sedmadvacetičlenném obvodním zastupitelstvu má PRO!Ústí osm zastupitelů, ANO sedm, UFO čtyři, ODS tři, KSČM a Pro zdraví a sport po dvou, SDP jednoho.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*