Ruinu hotelu Máj město nemůže nechat zbourat

  •  

Ruina kdysi vyhlášeného hotelu Máj straší Ústečany. Místo turistů tu dnes bydlí bezdomovci či narkomani.

„V objektu dochází k řadě negativních sociálně patologických jevů. Drží se tam uživatelé návykových látek. Vlastník nedodržuje pravidla, o objekt se se nestará,“ říká náměstek primátora Tomáš Vlach a dodává, že v současném stavu legislativy nemá město jinou možnost, než opakovaně poukazovat na tyto porušení udělovat sankce vlastníku objektu.

„V případě, že udělené sankce nebudou hrazeny, tak objekt může jít do insolvence a může změnit vlastnickou strukturu. Do té doby však my nemůžeme objekt zdemolovat, což bychom si asi všichni přáli.“

Hotel Máj získal v privatizaci v roce 1998 podnikatel Jaromír Houžvička za zhruba 7,7 milionu korun. Hotel chvíli provozoval, ale v roce 2001 ho zavřel. Město i obvodní radnice Severní Terasa se opakovaně pokoušelo jednat o řešení tohoto nevzhledného objektu.

„Interpelovali jsme vlastníka a opakovaně žádali o nápravu stavu. Ale není jednoduché nařídit demolici. O tom musí rozhodnout statik. Objekt je sice v nevyhovujícím stavu, ale případ, že by ohrožoval životy, zdraví majetek, zatím nenastal,“ vysvětlil tajemník magistrátu Miloš Studenovský.

Torzo někdejšího hotelu stojí hned vedle bývalé vysokoškolské budovy, která patří městu a kde dříve sídlil rektorát ústecké univerzity a dnes tu funguje například očkovací centrum a město tam má v plánu vybudovat byty. „V tuto chvíli pracujeme na zadání studie, která dispozičně vyřeší budovu bývalého rektorátu k účelu bydlení. Máme řadu zpráv, že by zájem o městské byty byl velký,“ doplnil náměstek Vlach.


  •  

1 komentář z Ruinu hotelu Máj město nemůže nechat zbourat

  1. Možná by bylo vhodné si článek před zveřejněním párkrát po sobě přečíst, případně ho poslat na korekturu.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*