RunTour v Ústí podpoří děti s postižením zraku

Zdroj: run-tour.cz
  •  

Běžecká série RunTour 2016 zavítá již tuto sobotu poprvé do Ústí nad Labem. Nadace Leontinka nebude ani tentokrát chybět a nabídne všem závodníkům opět služby zrakově postižených masérů.

„Zájem o sportovní masáže před i po závodě nás velmi těší, studenti ze školy Aloyse Klara tak postupně získávají cenné zkušenosti pro své budoucí povolání. Vždyť během minulé RunTour navštívilo masérský stan více než šedesát běžců,“ říká ředitelka Nadace Leontinka Barbara Hucková.

Nadaci Leontinka budou v Ústí nad Labem reprezentovat také tři běžci. Na kilometrovou trať vyběhne poprvé devítiletý Toník, který prošel péčí Střediska pro ranou péči EDA. V Ústeckém kraji poskytuje organizace EDA ranou péči každoročně více než 50 rodinám dětí s postižením zraku nebo kombinovaným postižením. Poradkyně rané péče pravidelně za rodinami dojíždí a podporují je přímo v jejich domácím prostředí.

Díky přispění všech zdravých účastníků RunTour a České pojišťovny byla v uplynulých dvou letech Střediska rané péče po celé ČR podpořena částkou 1 800 000 korun.

Závody na 5 i 10 km si zaběhne slabozraká Terezie Hřídelová, držitelka loňského titulu Zlatý RunTour master a také nevidomý Petr Fábera. Oba absolvují své závody v doprovodu zkušených trasérů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*