Rychta má z jarmarku stříbro, hostům nabídne „džusové“ pivo

  •  

Sládkové z pivovaru Na Rychtě nelení a připravují nový druh piva. Jedná se druh NEIPA, tedy New England Indian Pale Ale. Původně tento druh piva pochází z Vermontu v USA, odkud se rozšířilo po celém východním pobřeží USA. Takzvané „džusové“ pivo se rychle rozšířilo i do Evropy a stal se z něho velmi vyhledávaný druh pivního nápoje.


„Protože se na Rychtě snažíme být „in“, rozhodli se sládci tento druh piva připravit i u nás. Narozdíl od běžných typů piv, která jsou vícestupňovitá, bude naše NEIPA nízkostupňovitá. Náramně se tedy hodí do letního období a nejen pro cyklisty,“ říká šéf Rychty Jiří Šťovíček.

Novinka minipivovaru bude osvěžující, výrazně zakalená a s chutí i vůní po tropickém ovoci. K výrobě se používají speciální druhy chmele. „Kvasí při vyšších teplotách, než je běžné například u klasických ležáků, a chmelí se za studena,“ dodal šéf Rychty. Pivo budou moci hosté oblíbené ústecké restaurace ochutnat už začátkem června.


Rychtářská piva pravidelně bodují v nejrůznějších soutěžích. Na Ústeckém pivním jarmarku zvítězila v soutěži o pivo Ústeckého kraje hned ve dvou kategoriích, a to Světlé výčepní pivo a Pšeničné pivo. Cenu si zlatý mok uvařený sládky z Rychty odnesl i z degustační soutěže o Máz Ústeckého pivního jarmarku v kategorii Speciálních ochucených piv.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*