Šedesát lidí se vydalo na procházku s historikem do Předlic

Vybydlené ruiny domů si přišli prohlédnout nejen aktivisté, ale i senioři, kteří tam prožili dětství. Foto: ČRo Sever
  •  

Šedesát Ústečanů se vydalo do ústeckých Předlic. Doprovázel je historik Petr Karlíček, který popisoval, jak tato dříve výstavní čtvrť vypadala mezi válkami. Vybydlené ruiny domů si přišli prohlédnout nejen aktivisté, ale i senioři, kteří tam prožili dětství „Tady v tomto domě žil v přízemí dva roky Jaroslav Foglar,“ vypráví historik Petr Karlíček.

„Chodili jsme tu do kina, hráli si tu, všechno v pohodě. Bylo tu spousta fabrik, lidi měli práci, takhle to tady nebejvalo… Nebyla jsem schopná se sem jít podívat,“ konstatuje Jaroslava Mottlová, která se do Předlic vrátila po 25 letech. Vyrostla tu a chtěla místa svého dětství ukázat dceři.

 S velmi odvážným plánem proměny přišel před nedávnem Karel Karika z hnutí Pro!Ústí, který je místostarostou centrálního obvodu v Předlicích. „Předlice za ty 4 roky budou jako rekreační zóna a budou sloužit k ubytování turistů, kteří budou přijíždět k Miladě.“ Vít Kučera z hnutí člověk v tísni, která v Předlicích sídlí, to ale za příliš reálné nepovažuje.

„Jak známe situaci zdejších lidí a jejich problémy, tak si myslíme, že vyřešit tu jejich situaci je na desetiletí. Na druhou stranu ale budeme rádi spolupracovat na čemkoliv, co povede k tomu, že z Předlic nebude ghetto…“

Iva Zítková/ČRo


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*