Senioři oslavili svůj svátek, oceněni byli i vítězi soutěže Sen Art

  •  

Po pauze způsobené pandemií koronaviru oslavili senioři velkou akcí v ústeckém kulturním domě svůj svátek. Vyhodnocena byla také výtvarná soutěž Sen Art 2021. Plný sál pozdravilo z vedení města primátor Petr Nedvědický a jeho náměstek Tomáš Vlach, ústecká a krajská zastupitelka Věra Nechybová a předsedkyně Rady seniorů v Ústí nad Labem a místopředsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová.

„Jsem moc ráda, že se můžeme zase potkávat. Zájem vás seniorů, mě velmi těší, je vidět, že podobné akce jsou oblíbené. To, že je tady tolik lidí, je dobrým znamením,“ řekla při přivítání seniorů Květoslava Čelišová a primátor Petr Nedvědický doplnil: „Je mi velkou ctí, že jsem mohl mezi vás přijít, přeji vám dobrou zábavu a hlavně, ať se vás drží zdraví.“

Celým odpolednem provázela moderátorka Alena Skalová a ústecká kapela OLI, která zahrála všem přítomným písničky k tanci a poslechu všech oblíbených žánrů. Hlavním hostem odpoledne byl zpěvák Jiří Helekal, který zazpíval své legendární hity. Nechybělo malé občerstvení.

Společně s akcí byla předána ocenění Sen Art 2021. Soutěž pro ústecké seniory nad 60 let. Ve výtvarné soutěži se na prvním místě umístila Drahomíra Mizunová, literární soutěž vyhrál Jiří Ort a za nejlepší fotografii byla oceněna Helena Dohnalová. Zvláštní ocenění primátora za celoživotní přínos v oblasti výtvarného umění in memoriam bylo uděleno Vladimíru Zápotockému.

Kompletní výsledky:

Výtvarná soutěž: 1. místo Mizunová Drahomíra; 2. místo Malá Zdeňka; 3. místo PhDr. Vladimír Kuděla

Literární soutěž:  1. místo PhDr. Jiří Ort; 2. místo PhDr. René Hladík, CSc.; 3. místo Ing. Milan Hons

Foto: 1. místo Helena Dohnalová; 2. místo Ladislav Šimko; 3. místo Karel Drahokoupil

Rukodělné: 1. místo Hodková Ludmila; 2. místo Hana Fritzová; 3. místo Růžena Petráková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*