Senioři si v domově budou připadat jako doma

  •  

V Máchově ulici na Střekově panuje čilý stavební ruch. Ústecká agentura zdravotní péče ACME tam buduje se nový domov pro seniory, který by mohl klientům sloužit už na jaře příštího roku. Podle manažerky Šárky Doležalové se nový domov seniorů pomalu ale jistě stává realitou.

Jak práce na novém domově pro seniory pokračují?

Všude po budově jsou vidět postupující stavební práce, na jejichž dokončení nyní právě intenzivně pracujeme. Úspěšně proběhla výměna střechy, čeká nás i zvelebení zahrady. Vzhledem k tomu, že do budoucna chceme dbát na maximální komfort, je naším cílem nic neuspěchat a vše kvalitně dokončit.

Přiblížíte nám znovu budovu a lokalitu, kde domov pro seniory vzniká?

Vhodnou budovu pro náš nový projekt jsme našli v klidné oblasti městské části Ústí nad Labem – Střekov. Jde o bezbariérový objekt, vybavený výtahem v klidné vilové čtvrti plné zeleně s nádherným výhledem na České středohoří a na kostel Nejsvětější trojice. Dokonce lze zahlédnout i ústeckou dominantu Větruši.

Dá se říct, že už vás na cestě za novým domovem seniorů zaskočilo?

Práce na rekonstrukci budovy postupem času odkrývaly spoustu nedostatků, se kterými jsme nepočítali, a které je potřeba kompletně předělat. Částečně nás zaskočil i nedostatek stavebních firem, takže bylo poměrně náročné najít tu pravou firmu, která práce kompletně dokončí.

Komu je domov určen a jaký koncept bude mít?

Domov je určen seniorům na 65 let, pro které je složité nebo nereálné žít plnohodnotně a spokojeně ve vlastním domácím prostředí. Budeme nabízet celoroční ubytování, stavování, ošetřovatelskou, zdravotní a sociální péči, fyzioterapii a chybět nebudou služby jako je kadeřník nebo pedikérka. Nízký počet klientů umožní osobní a individuální přístup. Navíce se budeme snažit o udržení vztahů s rodinou a blízkými klientů. Mimo jiné i tím, že budou pravidelně zváni na kulturní či společenské akce, které chceme pořádat.

Půjde tedy o menší domov, rodinného typu?

Domov pro seniory bude disponovat šestnácti lůžky, jeden pokoj bude třílůžkový, tři dvoulůžkové a ostatní jednolůžkové. Na každém pokoji bude bezbariérová koupelna vybavená sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. Účelný nábytek pak jen zvýší komfort uživatelů. Všechny pokoje budou samozřejmě vybaveny signalizačním zařízením, kterým si může klient přivolat personál.

Pociťujete už nyní zájem o pobyt u vás?

Těšíme se již nyní velkému zájmu o chystanou pobytovou službu, kdy nám sami klienti či jejich rodinní příslušníci volají, informují se a chtějí podávat pobytové přihlášky. To ale zatím v současné době ještě není možné, ale už si vedeme seznam zájemců, které budeme včas kontaktovat a informovat.

A budete mít dostatek kvalifikovaného personálu?

Už teď mohu říct, že zaznamenáváme velký zájem ze stran zaměstnanců, kteří mají zájem o práci právě u nás, což nás velmi těší. Navíc pro komfort klientů bude do domova samozřejmě docházet praktický lékař a v jednání jsou i lékaři specializovaných ambulancí, jako je urolog, psychiatr nebo nutriční výživa. O klienty se budou starat pečovatelky a domácí zdravotní budou poskytovat naše sestřičky z agentury domácí péče ACME.

Máte v plánu vybudovat i prostory určené pro relaxaci? Budou mít klienti i jejich návštěvy, kde se setkávat a třeba i parkovat?

Přilehlá a snadno dostupná zahrada s altánem a jezírkem bude jak klientům domova, tak jejich blízkým plně k dispozici, jak pro odpočinek a vzájemná setkávání, ale i pro různé společenské akce. V případě nepříznivého počasí, budou mít klienti možnost stejného vyžití v plně vybavené společenské místnosti.  Parkovacích míst bude v blízkosti domova dostatek, navíc je výhodou blízká dostupnost zastávky městské hromadné dopravy.

 

ACME Domácí péče s.r.o.

Železničářská 908/24

400 03 Ústí nad Labem

E-mail: dolezalova@dsmachova.cz

Tel.: 774 410 714


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*