Šestatřicetiletý muž obviněn z požáru v Českém Švýcarsku. Hrozí mu až patnáct let

  •  

Policie zadržela muže, který založil loňský požár v Českém Švýcarsku. Historicky nejrozsáhlejší požár na území České republiky se podařilo objasnit po několikaměsíční intenzivní práci krajským policistům ve spolupráci s rumburskými kriminalisty. Podle policejního mluvčího Kamila Marka byl obviněn a zadržen 36letý muž, který podle jejich zjištění mohl v loňském roce založit požár v Národním parku České Švýcarsko, a způsobit tím škodu velkého rozsahu.

„Založení tohoto ohromného požáru byl však teprve začátek. Letos v dubnu měl stejný muž na území okresu Děčín v průběhu jediného týdne znovu založit několik dalších požárů. V jejich důsledku došlo k vyhoření rekreační chaty v obci Krásná Lípa, zahoření a poškození Rozhledny Vlčí hora, ke škodám na třech mysliveckých posedech a dvou krmelcích, a to v  obcích Staré Křečany, Krásná Lípa a Doubice a v lesním porostu města Rumburk. Způsobené škody byly prozatím vyčísleny na částku přesahující 270 milionů korun,“ upřesňuje policejní mluvčí.

Soud v současnosti rozhodl o vzetí muže do vazby. Stíhán je pro spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. V případě prokázání viny hrozí muži až patnáct let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*