Školáci poměřili síly v dopravní soutěži

  •  

Na dětském dopravním hřišti v Krásném Březně se konalo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Zúčastnily se jí vítězné týmy z okresních kol v Ústeckém kraji. Soutěžící změřili síly v jízdě po dopravním hřišti podle předpisů a v jízdě zručnosti. V další části soutěže je čekal test z předpisů, práce s mapou a poskytování první pomoci.

„Přeji hodně úspěchů, a kdyby to náhodou nevyšlo na vítězství a ani na bednu, nebyli jste tu zbytečně. To, co jste si dnes vyzkoušeli, se vám třeba už o prázdninách hodí v běžném silničním provozu,“ řekla ústecká primátorka Věra Nechybová.

Soutěž je určena dětem starším deseti let, tedy žákům čtvrtých až osmých ročníků základních škol, rozdělených do dvou věkových kategorií. Vítěz postoupí do celostátního finále, které se v červnu koná v Brně.

„Cílem této akce je přispívat ke správnému a bezpečnému chování dětí v silničním provozu, ke snižování dopravní nehodovosti a zlepšování techniky jízdy na kole v dopravním provozu. Soutěž je rozdělena do dvou částí, kdy žáci prokazují teoretické znalosti pravidel silničního provozu a v druhé části soutěže provádí žáci praktická cvičení ve zvládnutí jízdy na kole v simulovaném silničním provozu. Součástí celé akce je zvládnutí první pomoci při úrazech v dopravě,“ popisuje zástupce velitele městské policie Jan Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*