Slavná Carmen se vrací do Severočeského divadla

  •  

Na jeviště Severočeského divadla se v pátek 14. června v 19.00 hodin vrací inscenace slavné opery Georgese Bizeta – Carmen.

 Čeká nás mimořádná skladba představitelů hlavních rolí. Titulní roli rafinovaně svůdné cikánky, hrdé a sebevědomé femme fatale ztvární sólistky Národního divadla v Praze Kateřina Jalovcová v alternaci s Šárkou Hrbáčkovou nebo hostující Nina Gracheva.  Úlohy zoufale zamilovaného Dona Josého se v ústecké inscenaci zhostí Nikolaj Višňakov či Milan Vlček. Jako Escamillo se divákům představí slovenský barytón Roman Krško v alternaci s Richardem Haanem či Michaelem Kubečkou, oba jsou též sólisté Národního divadla v Praze. Dále účinkují například Gabriela Kopperová, Valeria Vaygant, Sylva Čmugrová, Eliška Zajícová, Noema Erba, Zuzana Ballánová, Jarmila Baxová, Martin Matoušek, Radek Krejčí, Jaroslav Kovacs a další.

Režie se ujala opět slovenská režisérka Andrea Hlinková, která se znovu vrací do našeho divadla po několika úspěšných inscenacích. Scéna a kostýmy jsou z dílny výtvarníka Josefa Jelínka. Pod hudebním vedením Miloše Formáčka hraje orchestr Severočeského divadla. Španělský kolorit opery je nemyslitelný bez efektních tanců a zpěvu, které s baletním souborem SD nastudoval Vladimír Gončarov a s operním sborem SD  sbormistr a asistent dirigenta Jan Snítil. Operu uvádíme v originále s českými titulky.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*