Slavné lázně mají naději, ve hře je technománie

  •  

Vrbenského, původně Schichtovy lázně roky chátrají. Soukromý vlastník, který objekt zakoupil v roce 2017, zrekonstruoval přilehlou sportovní halu, ale na opravu historické budovy lázní chybí finance. Osud lázní, někdejší pýchy ústeckého Střekova, je tak zatím nejistý. Jednou z nadějí pro tento majestátný objekt je zřízení technománie s průmyslovou expozicí, které by mohlo fungovat i v blízkém Schichtově areálu.

„Oba objekty, které jsou blízko sebe, by mohly sloužit společnému účelu a to ke zřízení science centra. Otázkou je, nakolik bude vůle, tyto objekty koupit a vdechnout jim nový život,“ říká senátor a historik Martin Krsek s tím, že v současné probíhají jednání s krajem a univerzitou.

Lázně začala v roce 1928 stavět firma Schicht, která si tak připomněla 80. výročí od svého založení. Otevřely se 6. září 1931. Nejmodernější lázně své doby se v šedesátých letech minulého století staly i centrem tragických událostí. Na Ústecku tehdy onemocnělo a zemřelo 16 mladých lidí včetně dětí, které spojovala právě návštěva střekovských lázní. Později se zjistilo, že původcem onemocnění byla bakterie Neagleria fowleri, která žije v horké vodě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*