SLOUPEK: Bez rezervy

 •  

Odmítám přistoupit na černo-bílé vidění světa, které se v našem městě víc a víc rozmáhá. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Otravuje mě, když na sebe elita města bez důkazů povykuje, že lže. A to bez ohledu na to, jestli je modrá, oranžová, růžová, zelená, rudá nebo duhová. Je mi to fuk. Řeším, zda město podniká kroky k tomu, aby Ústí začalo být v pohodě.

Je dobře, že naše městečko už nemusí hospodařit v provizoriu, což komplikuje řadu úkonů a prostě život. A i když můžeme polemizovat o některých položkách v rozpočtu, primárně je fajn, že ho má.

Znepokojuje mě ale, když vrchní správce městské kasy říká, že v případě nepokojů či povodní Ústí do měsíce finančně zkolabuje. Protože nemá žádné rezervy. Tahle věta pronesená na jednání zastupitelů zanikla bez povšimnutí. Nikdo se neptal po plánech, jak rezervu vytvořit. Jen se dokola skloňovalo slovo dotace, tedy výdaje… A že nejčistším řešením jsou granty každý ví, takže to nebudu víc rozvádět. Jenže letos se prostě z toho schodkového rozpočtu, který zřejmě nedává možnost vzniku nějaké rezervy, trochu rozhazuje.

Ale co když přijde ta povodeň, o které ekonomický náměstek mluvil? Půjdeme na činohru nebo operu do divadla, abychom na tu velkou vodu zapomněli?

Přeji nám suché jaro bez přívalových deštíků 🙂


 •  

1 komentář z SLOUPEK: Bez rezervy

 1. Dobrý den,
  právě naopak, některé finance z minulého roku a část financí letošního roku (cca 50 mil. Kč) jsou dány jako rezerva, právě pro případ nenadálých událostí a pro případné spolufinancování vhodných projektů. Právě proto je také navržený rozpočet opatrný v rozdělování financí. V minulých dobách opravdu město žádnou rezervu nevytvářelo ani nemělo.
  S pozdravem Jan Hrouda

 2. Dobrý den, pane Hroudo. Vy jste členem finančního výboru?
  Já vycházím z toho, co pan náměstek Mata řekl na zastupitelstvu a následně v rozhovoru pro žít Ústí.
  Cituji:
  Řekl jste na zastupitelstvu, že si Ústí nemůže moc vyskakovat, že kdyby přišly nějaké náboženské či jiné nepokoje, vydrželo by s penězi sotva měsíc. Co jste tím přesně měl na mysli?

  Tím je myšleno, že město nemá žádný rezervní fond určený pro pokrytí nenadálých situací a událostí (povodně, nenaplněný predikovaný příjem a podobně). Do budoucna bych byl rád, kdyby došlo k vytváření takového rezervního fondu, aby město bylo lépe připraveno.

  Zdravím a díky za komentář.
  Martina Seewaldová

 3. Dobrý den,
  rezervní fond?!!! Jak jednoduché. Použijte peníze které Vám ,, nevoní“ peníze z hazardu!!!! Každý rok město inkasuje z hazardu cca. 50.000.000,-!!!!!! Myslím,že na vytvoření fondu dostačující částka!!!!!
  S pozdravem a přáním hezkého dne Petr Hotový.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*